Przejdź do treści

 O firmie

 

Zakłady zlokalizowane są w Siewierzu w województwie śląskim (30 km na północ od Katowic i 40 km od Częstochowy) bezpośrednio przy trasie szybkiego ruchu E75. Siedziba Zarządu - Dyrekcji znajduje się w pobliżu eksploatowanego złoża dolomitów triasowych i dewońskich Kopalni "Siewierz", przy ul. Bacholińskiej 11. Produkcja zakładów jest realizowana w obszarze górniczym "Brudzowice". Spółka powstała w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego, w ramach programu powszechnej prywatyzacji.

 

 

Dolomit z Górniczych Zakładów Dolomitowych S.A. znajduje zastosowanie w następujących branżach:

  • Budownictwo - kruszywa, mieszanki drogowe, grysy,
  • Rolnictwo - wapno nawozowe zawierające magnez, węglanowe,
  • Ekologia - wapno nawozowe dla gospodarstw ekologicznych,
  • Hutnictwo, materiały ogniotrwałe, materiały izolacyjne, przemysł chemiczny - kamień dolomitowy.

 

Eksploatacja dolomitu odbywa się metodą odkrywkową, wgłębną, systemem ścianowym. Urabianie złoża dokonywane jest za pomocą materiałów wybuchowych metodą długich otworów. W procesie produkcyjnym urobek spod ściany ładowany jest koparkami na samochody samowyładowcze i kierowany do przeróbki mechanicznej, gdzie następuje kruszenie i klasyfikacja dolomitu na wymagane przez odbiorców klasy ziarnowe.

 

 

W celu zapewnienia klientom wyrobów o oczekiwanych parametrach, w przedsiębiorstwie został opracowany i wdrożony system zapewnienia jakości ISO 9001: 2008 oraz system Zakładowej Kontroli Produkcji.

 

Najnowsze wydarzenia

 

Przerwa świąteczno noworoczna

 

od 23.12.2017 do 01.01.2018


Targi POLAGRA Premiery 2018

W dniach: 18-21.01.2018r. w Poznaniu odbędzie się Wystawa Rolnicza 'POLAGRA Premiery 2018”. 

 

Będziemy tam prezentować swoje wyroby nawozowe.

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas podczas tej imprezy.


Powierzchnia biurowa do wynajęcia

Oferujemy do wynajęcia powierzchnię biurową (parter) w bardzo dobrym standardzie, w Siewierzu przy trasie nr1, E75 K-ce/W-wa, przy ulicy Bacholińskiej.

 

Dojazd od trasy lub od ulicy Przemysłowej. Dogodny, bezpośredni wyjazd w stronę Katowic i Częstochowy. Centrum Siewierza-4 km, Lotnisko Pyrzowice-10 km.

 

Lokal w budynku na parterze, powierzchnia-ok. 80m2 składa się z jednego, dużego pomieszczenia, aneksu kuchennego i WC. Idealny pod działalność biurową lub usługową, dla firm poszukujących atrakcyjnej lokalizacji dla swojej siedziby lub przedstawicielstwa.

 

Istnieje możliwość powiększenia powierzchni o dodatkowe 64m2 (dwa pomieszczenia).

 

Do dyspozycji najemcy miejsca parkingowe bezpośrednio przed budynkiem, teren chroniony całodobowo. Atrakcyjna cena za m2.

 

Tel. kontaktowy: 32/67 44 316.


Myjnia samochodowa - automatyczna

Informujemy wszystkich właścicieli samochodów, że przy wjeździe do naszych Zakładów, w Siewierzu przy ulicy Bacholińskiej 11, funkcjonuje Automatyczna Myjnia przeznaczona dla samochodów osobowych i Busów do wysokości 2,65 m. Do wyboru jest kilka programów mycia w różnych cenach. 

 

Informujemy o wprowadzeniu promocyjnych cen na mycie samochodów w myjni. Serdecznie zapraszamy do korzystania. 

 

 

 


Punkty sprzedaży detalicznej nawozów konfekcjonowanych

Uprzejmie informujemy, że sprzedaż detaliczna nawozu wapniowo-magnezowego - 'DOLOMIT CM', konfekcjonowanego jest prowadzona przez autoryzowane punkty sprzedaży:

 

  • P.H.U. 'ROL-MET' tel. 32/67-41-727, w Siewierzu przy ul. 3-go Maja 10 (sklep ogrodniczy). 
  • P.H.U. 'DOM-CAR' w Porębie przy ul. Ludowego Wojska Polskiego 37

 

Są tam dostępne opakowania: 5kg, 10kg, 20kg. Jednocześnie informujemy, że uległa likwidacji sprzedaż detaliczna tych produktów na terenie naszych Zakładów. Obecne minimum logistyczne, to 1 tona.

 

Zapraszamy wszystkich klientów do zakupów w nowym punkcie sprzedaży.


Partnerzy